Huvitavat

Väega ehete programmeerimine

Oma ehetest võib teha talismani, mis Sind kaitseb või anda talle kindel ülesanne ja eesmärk.Kui kasutad kristalle üldiselt energia ammutamiseks või tervendamiseks, ei ole see vajalik, aga et suunata kristall täitma kindlat ülesannet või teatud viisil tervendama, on parem see häälestada.

Häälestusmeetod.

Võta oma kristall kätte, mõtle hoolikalt mida sa kristallilt ootad. Sõnasta see mõte täpselt ja lühidalt ning konkreetselt. Tunneta kivi energiat ja kui tunetad et Sul on  kristalliga kontakt, ütle oma eesmärk selgel häälel kaks või kolm korda et see kinnistuks kristalli.Kuimtunned et soov on kivisse talletunud, pane see käest ära. Kui soovid uut eesmärki kristallilt, tuleb see puhastada ja ümber  häälestada.

kasutatud kirjandus *: Kristallide energia*M.Lambert

 

Sünnikivid, sünnikuud ja tähemärgid

 

Jäär            21.03-20.04

Sünnikivi.:teemant, rubiin,floriit

seotud kristallid:ametüst,akvamariin,aventuriin,tsitriin,granaat,jaspis,topaas

SÕNN          21.04-20.05

Sünnikivid:smaragd,topaas,labradoriit

seotud kristallid:akvamariin,teemant,kuntsiit,lasuriit,malahhiit,roosa kvarts,tiigrisilm

KAKSIKUD  21.05-20.06

Sünnikivid:ahhaat,tiigrisilm,turmaliin

seotud kristallid:akvamariin,kaltsiit,krüsokolla,tsitriin,rutiilkvarts,safiir,topaas

VÄHK           21.06-22.07

Sünnikivid:kuukivi,pärl,rubiin

seotud kristallid:merevaik,aventuriin,krüsopaas,smaragd,sammalahhaat,rodokrosiit

LÕVI            23.07-22.08

Sünnikivid:granaat,rubiin,tiigrisilm

seotud kivid merekivi,karneool,tuliahhaat,berüll,oonüks,oliviin

NEITSI         23.08-22.09

Sünnikivid:karneool,oliviin,safiir

seotud kristallid:amasoniit,tsitriin,jaad,sammalahhaat,opaal,roosa kvarts

KAALUD       23.09-22.10

Sünnikivid :krüsopaas,opaal,safiir

seotud kristallid:akvamariin,aventuriin,smaragd, opaal,oliviin, suitskvarts

SKORPION   23.10-21.11

Sünnikivid:akvamariin, malahhiit, topaas

seotud kristallid: tume opaal,roheline turmaliin,teemant, obsidiaan, türkiis

AMBUR          22.11-21.12

Sünnikivid: safiir, topaas, türkiis

seotud kristallid:ametüst, sinine pitsahhaat,granaat, malahhiit, rubiin, suitskvarts, sodaliit

KALJUKITS   22.12-19.01

Sünnikivid:granaat.gagaat,oonüks,ametüst

seotud kristallid:, kuukivi ,sammalahhaat, obsidiaan,oliviin, rubiin, sugiliit

VEEVALAJA   20.01-17.02

Sünnikivid:ametüst,akvamariin,kuntsiit

seotud kristallid:ahhaat, sinine tselestiit,krüsopaas, granaat, kuukivi,looduslik kvarts, türkiis

KALA              18.02-20.03

Sünnikivid:, must opaal,, kuukivi,akvamariin

seotud kristallid:berüll,verekivi,sinine pitsahhaat,krüsopaas,turmaliin, türkiis

 

Naturaalkividest ehete hooldamine

 

k6ik ehted

Kui oleme omale kristallidest ehted ja ka kivid soetanud ning avanud enda ka nende väe tunnetamise, tuleks neid ka aegajalt puhastada ja laadida.

Lisaks sellele, et kristallid fokusseerivad, edastavad ning võimendavad erinevaid energiaid ehk informatsiooni, võtavad nad neid ka vastu ning salvestavad enda sees. Selleks võivad olla elektromagneetiline energia, valguse energia, mõttevormid, tunded, helilainedjne.Kristallid ei tee vahet positiivse ja negatiivse energia vahel, nad dsalvestavad lihtsalt infot ehk seda energiat, mida me välja kiirgame. Kui see toimub, siis pole see kristall, mida me täna näiteks ehtena kaelas või sõrmes kanname, enam meie jaoks täiuslik energeetiline ja tervendav tööriist, Kui paneme sellesama kristalli homme jälle kaela, kuhu on salvestatud eilsed tunded, võime tunda end üpris ebamugavalt.Me oleme võimelised kristalli sisse salvestatud tundeid ikka ja jälle läbi elama, mõistmata ,et seda üldse teeme.Ka võib puhastamata kristall suurest sisepingest sõna otseses mõttes laua peal puruneda.See ongi põhjuseks et kristallide regulaarne puhastamine on vajalik.

Vesi

* kraaniveega puhastamine

* loodusliku voolava  veega -allikavesi, oja, jõgi

* mereveega puhastamine

* järveveega puhastamine

* vihmavee- ja äikesega puhastamine

* soolveega puhastamine

Voolav kraanivesi on kõige käepärasem-kindlalt võib veega puhastada kõiki kvartsilisi kristalle nagu Mäekristall, Ametüst, Roosa kvarts, Ametriin,

Tsitriin, Suitsukvarts

Kõige parem meetod on vihmavesi ja äike-siis puhastuvad ja ka laevad kristallid end uue tugevaenergiaga.Jälgima peab ka seda et soola ei kannata kõik poorsed kristallid, metalle või vett sisaldavad kivid.

Tuli

* päikesevalguse abil puhastamine

* küünlaleegiga puhastamine

Päikesevalguse käes puhastamiseks aseta oma ehted jas kivid mõneks tunniks päikese kätte.Ka see ei ole universaalne meetod kuna ei sobi kõikidele nagu Ametüst,Roosa kvarts, Ametriin, , Tsitriin, Fluriit, Suitskvarts, Larimar   -päike pleegitab nad heledamaks, muudab värvi.

Väga ettevaatlik tuleb olla ka läbipaistvate kristallidega päikese käes-eriti Mäekristalli kuul- kuna need töötavad nagu luubid ning võivad olla tuleohtlikud.

Küünlaleegiga puhastamine on universaalne meetod ja sobib kõikidele kristallidele aga kahjuks ei ole ta alati kuigi efektiivne ja nõuab sügavat tunnetust, millal kivike on mittevajalikust energiast puhastatud.Kivid  tuleb ükshaaval kätte võtta ning mõned minutid üle küünlaleegi libistada edasi tagasi.

Maa

* maa energiaga puhastamine-asetada mõneks ajaks maapinnalekus mittevajalik energia neutraliseeritakse

* maa sisse kaevamine-mittevajalik energia suunatakse otse maa sisse tagasi umbes 24 tunniks.Pärast pesta jaheda veega neid kristalle mida võib.

*soolaga puhastamine-  kauss täita mere või Tiibeti soolaga,jätta sinna niikaua kui tunned vajadust kasvõi mitmeks päevaks, loputada ja sool ära

visata.Soola mittetaluvad kristallid on kõik poorsed kristallid ja vett sisaldavad kristallid.

Mitte kontkaktne soolaga puhastamisel asetakse soolga täidetud kaussi teine kauss kristallidega.nii on hea ehteid puhastada,see on pikem protsess.Kui puhastad vett taluvaid kristalle,siis võib katta kivid  veel veega et  kaitsta soola aurude eest.Hiljem pole vaja kristalle enam veega pesta,sool jällegi ära visata.

* Kristallide kobaraga, geoodiga või druusiga puhastamise korral asetatakse kristallid  kobarale,geoodole või druusile,kui on puhastaja on väike,võib  kristallid ümber  asetada.Selle meetodil on kõige efektiivsem tagajärg kui puhastajateks on Mäekristall,Ametüst ja Tsitriin. Nendel kivide druusidel on võime neelata kivienergiat,need neutraliseerida  ning kiirata puhas energia tagasi.Nii saab ehe või kristall puhastatud ja ka laetud.

Karneool ja Küaniit on kristallid ,millel on omadus puhastada teisi kristalle. Selleks tuleb anda neile ülesanne, et nad puhastaksid teised enda ümber asetatud kristallid.Aega läheb sama palju kui kobaraga puhastamisel 24 tundi.Karneooll tuleb hiljem ise ära puhastad, Küaniit on aga isepuhastuv kristall.

Õhk

* viirukite ja suitsuga puhastamine

* visualiseerimine ehk mõtteenergiaga puhastamine

* hingeõhuga läbipuhumine

Suitsuga puhastamine sobib kõigile kristallidele.Kristallid juhitakse läbi viirukisuitsu või hoitakse natuke aeg sees.-paremad viirukid-sandel, seeder, salvei, kadakas  ca 20 minutit.

Mõtteenergiaga puhastamisel hoiame kristalli käes, keskendume ning kujutame teda kirka valge valgusega ümbritsetuna ning seda valgust teda läbimas.Teeme seda niikaua kui meis tekib rõõm ja õnnetunne,teine võimalus on oma hingõhuga puhume kristallile sinna salvestatud info  välja, puhumine peab olema järsk ja tugev.

Helivibratsioon

See on kõige efektiivsem.Ükskõik millist helivibratsiooni tekitavat abivahenditkasuta,olgu  selleks tinsad, kellad, tiibeti kausid, helihark, ksülofon või mõni muu kõrget heli tekitav muusikariist, saame korraga puhastada kõik oma ehted ja kivid.Pneme kella jne.helisema ning laseme sel heliseda kristallide kohal niikaua, kui heli muutub  selgeks ja heliseb kaua.

Kristallide laadimine

Kui tahame , et meie ehted ja kristallid saaksid oma täit potensiaali rakenada, on oluline neid pärast puhastamist ka laadida.

Laadida saab päikesevalguse käes,   kuuvalguse käes ja veega. küünlaleegiga, äikesetormiga, püramiidi energiaga laadimine, Päikese ja veega laadimine toimub samaaegselt puhastamise rituaaliga.Küünlaleegiga laadimisel liigutame kristalli leegi kohal päripäeva. äikesetormiga on väga tugev laadimine,püramiidienergiaga laadimiseks asetame kristallid  kas vasest, hõbedast bvõi kullast püramiidi karkassi alla et neid laadida ja peenhäälestada.See on väga vana ja au sees olnud meetod.